Günceldeyiz ve susturulamayan tek sesiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Günceldeyiz ve susturulamayan tek sesiz

Herşeyin tek adresini arıyormuşsun EEE buldun

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

EĞİTİM SEN'DEN OKS'YE ELEŞTİRİ

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

EĞİTİM SEN'DEN OKS'YE ELEŞTİRİ Empty
MesajKonu: EĞİTİM SEN'DEN OKS'YE ELEŞTİRİ   EĞİTİM SEN'DEN OKS'YE ELEŞTİRİ Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 12:07 pm

Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, "OKS sonuçlarının sınava endeksli eğitimin sorunlu yüzünü bir kez daha gösterdiğini" bildirdi
OKS sonuçlarına ilişkin açıklama yapan Bozgeyik, sınavda 31 bin 221 adayın "ham puan barajını aşamadığını" belirterek, "Sınavın en başarısızlarının sosyo ekonomik açıdan en yoksul kesimlerden çıktığını" ifade etti.

Öğrencilerin yeteneklerine, ilgi ve becerilerine, eğitim yaşamları boyunca edindikleri bilgilere göre değil, sınav maratonunda sergiledikleri performansa göre yerleştirileceklerini kaydeden Bozgeyik, "Bu şekilde gerçekleştirilecek bir yerleştirmenin öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine ne denli uygun olacağı sorusu her yıl olduğu gibi bu yıl da yanıtsız kalacaktır" dedi.

"Eğitim sisteminin çöküş noktasına geldiğini" savunan Bozgeyik, sistemin, bölgeler, okullar ve cinsiyetler arasındaki eşitsizliklerin giderildiği, herkesin eğitim hakkında eşit ve yarasız yararlanacağı bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.
http://arananlar.forummum.com

EĞİTİM SEN'DEN OKS'YE ELEŞTİRİ
1 sayfadaki 1 sayfası